środa, 9 stycznia 2008

Stargate Worlds - Światy StargateOMG, jaki szok, dlaczego ja nie wiedziałem o tym wcześniej... Na początek Filmik, który podesłał mi kolega Szanowny Kolega, Mędrzec i ex Współlokator ;PP :
Tak, powstaje MMORPG Stargate Worlds, i co najlepsze zapowiada się baaardzo atrakcyjnie. To jest coś, na co czekałem od dawna. Zresztą jak chyba każdy szanujący się fan Gwiezdnych Wrót.

Jeśli nie należycie do fanów SG1 to możecie sobie darować dalsze czytanie, bo będę mówił trochę o szczegółach, a nie będę tłumaczył skąd się wzięły.

Akcja Gry będzie osadzona w całej naszej Galaktyce i to nie tylko na planetach objętych siecią Gwiezdnych wrót, ale również na statkach. W pierwszej fazie gracze nie będą mogli statkami kierować, ale twórcy zapowiadają, że później pojawią się i takie możliwości. Mówiąc o grze na statkach mam na myśli zwiedzanie Hataków :D
Czasowo będzie przed wysłaniem misji Atlantis i przed inwazją Ori.

Do dyspozycji gracza zostanie oddanych siedem klas postaci: Archeolog, Asgardczyk, Goa'uld, Jaffa, Naukowiec, Żołnierz i Komandos.

Archeolog
jest wzorowany na serialowym Danielu Jacksonie. Ekspert w zakresie historycznych (obcych) kultur i języków jest będzie mógł zbierać dane zwiadowcze. Producenci mówią również, że będzie odpowiedzialny za dyplomację i rozwiązywanie zagadek.

Asgard
- czyli rasa kolegów Thora. Słabi fizycznie ale za to niesamowicie rozwinięci technologicznie i opierają się na Dronach różnego rodzaju, prawdopodobnie Asgardczycy będą się w trakcie rozwoju specjalizować w wybranych rodzajach dronów. Do ich dyspozycji zostanie oddany również atak specjalny w postaci bombardowania z orbity :D

Goa'uld, czyli Ci Źli. Jak na razie zapowiada się bardzo potężna rasa i jeszcze nie do końca wiadomo, jak zostaną rozwiązane poszczególne kwestie. Nie wiadomo również, czy gracze będą mogli się rozwijać aż do osiągnięcia poziomu Władców Sytemu. Podobnie jak asgard Goa'uld będzie mógł przywołać bombardowanie orbitalne. W swojej dyspozycji będzie miał również szeroki zestaw trucizn i środków psychoaktywnych oraz technologię stealth.

Jaffa - Ci akurat będą dokładnie tacy jak w Serialu - wielcy i twardzi. Będą odporni na niektóre ataki oraz będą w stanie walczyć nawet ciężko ranni.

Naukowiec (Scientist) - skrzyżowanie inżyniera i naukowca (teoria + praktyka), taki odpowiednik serialowej Sam Carter. Naukowcy będą sie specjalizować w analizowaniu, naprawianiu, albo używaniu obcych technologi. Ich zdolności bitewne będą się koncentrować na budowaniu wieżyczek strzelniczych, generatorów tarcz etc. Podobnie jak Archeolodzy będą mogli rozwiązywać różne zagadki w postaci minigier.

Żołnierz - będzie specjalizował się w otwartej walce - Karabin, Wyrzutnia rakiet, etc. Po dodatkowym przeszkoleniu będzie mógł leczyć oraz używać broni obcych i prowadzić drużyny.

Komandos - to taki odpowiednik żołnierza, ale walczący w ukryciu. Będzie wyposażony w techniki stealth, ładunki wybuchowe oraz karabin snajperski. Będzie również mógł wykrywać pułapki i ukrytych przeciwników.

To tyle ile udało mi się zebrać z różnych stron... Będę śledził rozwój prac nad grą i jak tylko dowiem się czegoś nowego to z radością się z wami podzielę...

Więcej na:
Forum Stargate Worlds...
Cheyenne Mountain Entertainment - Strona Producenta
Stargate Worlds WIKI

Na zakończenie jeszcze wywiad z reżyserem artystycznym Howardem Lyonem:

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

"Woohoo!" i "Sweet" to byly dwa pierwsze slowa po ujrzeniu tego posta , oj bedzie co robic online :D

Ummm...na twojego bloga trafilam przez przypadek, lecz patrzac na posty bede tu zagladac znaaacznie czeciej! C'ya!

antygon pisze...

Oj będzie, będzie :D a bloga polecam :D

Anonimowy pisze...

ba pewnie ze bedzie (zaciera rączki), a bloga przegladam =)

Anonimowy pisze...

Zapraszam na polskie forum gry:
http://www.stargate-worlds.pl