czwartek, 5 kwietnia 2007

Spam z Facebox

Ostatnia rzecz przed świętami... Czyli o FaceBox trochę... Ostatnio zaczęła się fala zaproszeń od Facebox, na początku ignorowałem ale trafiłem na bardzo ciekawy wpis na Blogu Piotra Koniecznego (obowiązkowo przeczytajcie!!!). Zastanawiałem się dlaczego i skąd nagle wszyscy masowo się na to przerzucają, a odpowiedź jest prostrza niż myślałem - Moi znajomi po prostu podali swoje hasło do poczty obcemu serwisowi... hmmm a hasło do banku też byście podali?

No ale nie będzie o potępianiu znajomych bo działali w dobrej wierze. Co zrobić jeśli już podaliście im hasło - jak najszybciej zmienić! Najlepiej JUŻ! System, który zna wasze hasło pocztowe ma dostęp do wszystkich waszych danych w google... To chyba sporo. Nie będę się tu rozwodził nad niebezpieczeństwami, ale radzę od razu przestac korzystać z FaceBoxa i od razu usunąć tam swoje konto!

Pozdrawiam
Antygon

PS - Przeczytacie wpis na blogu Piotra Koniecznego

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

ogólnie to radzę tez usunąć konto z gmaila - przecież Google może zrobić kiedyś dokładnie to samo!

Unknown pisze...

Nie znam facebox i moze rzeczywiscie spamuje, ale nie wiem czy znasz inny portal- facebook, moim zdaniem lata swietlne od grona, na ktorym jest caly swiat, hehe;-)i takze wielu ludzi z polski przez to, ze maja jakis znajomych z zagranicy
I tam, aby wyslac zaproszenie dla kogos z gmaila, musisz to osobiscie "wpisac";-)
To tylko tak informacyjnie, bo dominika sie przestraszyla, ze jakis program jej haslo ukradl;-)A to ewidentnie cos innego;-)