niedziela, 14 kwietnia 2013

Flashback Powraca!

Nie od dziś wiadomo, że największą sympatią jeśli chodzi o gry darzę raczej stare produkcje. najlepiej tak z 20 letnie. Ostatnimi czasy jak już mam czas grać to gram w starocie i bardzo mi jest miło, jak one są odświeżane. Wiem, że to żerowanie na starym pomyśle ale mi jakoś nie przeszkadza grać w Secret of Monkey Island Special Edition. Tydzień temu pisałem o strasznej rzeczy, która przytrafiła się branży growej (zamknięcie LucasArts), a dziś mam bardzo pozytywną nowinę - Flashback powraca :-)

 Kto z moich rówieśników grał w gry pamięta czym był Flashback. Pamiętam, że mówiło się o nim jako Another World 2. Prawda jest taka, że niewiele miały ze sobą wspólnego te dwie gry. No może poza wciągającą fabułą i animacją wyprzedzającą epokę. Najgorsze było to, że większość ówczesnych dzieciaków miało dostęp tylko do francuskiej wersji językowej co utrudniało śledzenie fabuły. Na szczęście był Secret Service, gdzie zostało opublikowane 2 częściowe Walk Through.

 Kto nie pamięta najbardziej wypasionego pojazdu w historii gier komputerowych - Skutera Fotonowego Conrada Harta?

 
Fajnie by było móc sobie na nim w końcu polatać? Z opublikowanego przez twórców filmiku wynika, że to będzie możliwe....No i co robi 20 lat różnicy?
Pierwszy screen z oryginalnej gry, drugi z francuskiego (nomen omen) bloga Gameblog.fr, ze stycznia...
Już się nie mogę doczekać. A tak na marginesie, to screeny ze starej wersji zrobiłem w wersji na iPhone/iOS przed chwilą ;-)

Brak komentarzy: