czwartek, 17 sierpnia 2006

Fajne Miejsca w Warszawie. Część 1

Właśnie umówiłem się z koleżanką na jakieś wyjście wieczorem i postanowiłem się do niego przygotować nieco lepiej niż zwykle...
Krok pierwszy - odświerzyć sobie miejsca w warszawie które znam i które nadają się na spotkanie z dziewczyną (ale nie swoją ;D). Przy okazji postanowiłem zacząć robić liste miejsc gdzie można wyjść z zaznaczeniem 2 głównych elementów - koszty wyprawy + atmiosfera miejsca. Myślałem jeszcze o dojezdzie ale to kwestia drugorzędna, by nie powiedzieć nieistotna. Co innego odjazd... ;D Z wiadomych względów odpadaja wszelkie jadłodajnie w stylu Chińczyk za rogiem lub Turek w bramie... Z nimi rozprawie się innym razem - Kebaby lubie, ale nie wszyscy muszą podzielać moje słabostki :)
Ale po kolei, czyli zupełnie losowo:

1. Restauracja "Tradycja Polska" - na wystawne obiady. Droga, ale cena jest w pełni rekompensowana przez fenomenalną jakość potraw. Odradzam zakup Wina (świetne, ale ekstremalnie drogie). W środku bardzo przyjemnie, jasne wnętrza, baaardzo miła obsługa, generalnie godna polecenia. (Niedaleko do łazienek na przyjemny spacer po posiłku)

2. Komisariat(niedaleko NBP, przy Świętokrzyskiej) - Swego czasu popularne miejsce (i do tego trendy/jazzy/etc.) ostatnio tam nie byłem, ale wystrój wporzo, jedzenie sensowne, piwka można się napić, posiedzieć na wygodnych kanapach, niestety cenowo razej powyżej standardu.

3. Merlin (na Polach Mokotowskich, przy "Jeziorku", od strony Rostafińskich) - miejsce idealne na Zimne piwo ze znajomymi. Zarówno w lecie - mają przyjemny ogródek, jak i zimą - obie opcje sprawdzone :D piwo przyzwoite za "studencką" cene. Klasyfikacja - Pub, ale mają czasami ciekawe wydarzenia w stylu wieczorek Karaoke etc.

4. Kampania Piwna, czyli "Podwale 25" - ceny raczej powyżej średniej, ale miejsce świetne na masowe spędy znajomych - spokojnie można zarezerwować stół na 12 osób. Maja dobre piwo, również w litrowych kuflach. Porcje jedzenia też są słusznej wielkości, więc czasem warto się wybrać...

5. Szwejk - "U Szwejka" (niedaleko Placu Konstytucji, przy Waryńskiego) - miejsce bardzo podobne do Kampani Piwnej, zarówno pod względem klimatu, cen, jak i posiłków tam serwowanych.

6. Zielona Gęś - zwykły Pub na rogu Batorego i Al. Niepodległości - obsługa średnia, ceny średnie-wyższe - nic specjalnego...

7. Starlight Cafe (w budynku Multikina na Imielinie) - miejsce przyjemne, dobre zarówno na spotkanie z kumplem przy piwie, jak i kawe z koleżanka. nigdy nie było mi dane nic tam zjeść, ale za to maja mase kolorowych drinków... Dziewczyny to lubią, ja wole pozostać przy czystej z piwem i moich ukochanych winach (ale o tym innym razem)

Dobra, na razie tyle... Wkrótce kolejna część.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Slusznie - fajne miejsca (jedynie za gęsią nie przepadam) ;)

Anonimowy pisze...

Wiele innych ciekawych miejsca w Warszawie możesz znaleść na www.tubywam.pl.
Znajdziesz też tam ludzi których możesz spotkać w miejscach które opisałeś.

forest pisze...

no i jeszcze http://www.fajne-miejsce.pl trochę ciekawych miejsc i to takich mniej znanych