wtorek, 12 lipca 2011

Is the World Enough?

Na początek dwa zdjęcia, które dzieli 30 lat:


Zdjęcia pochodzą stąd: http://www.flickr.com/photos/arockalypse/5921961525/in/photostream/

tutaj można poczytać coś niecoś jak powstały i jaką kryją historię. http://www.universetoday.com/87398/an-image-it-took-30-years-to-complete-father-and-son-at-first-and-last-shuttle-lauch/

To mnie tknęło. 30 lat dzieli początek i koniec epoki promów kosmicznych. Technologia, przeszła niesamowitą drogę, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że w niektórych dziedzinach ludzkość zatrzymała się się w miejscu. Bardzo trafnie podsumowuje to poniższy obrazek:

Foto z : http://mytechnologyworld9.blogspot.com/2011/07/30-years-of-innovation.html

I tu pojawia się pytanie. Czy ludzkość osiąga powoli kres swoich możliwości? Czy jedyne co nas czeka to nowe modele telefonów? Ludzie, co dalej, kiedy Mars? Kiedy polecimy dalej?


Is the World Enough?

1 komentarz:

Tomasz pisze...

wiesz, tak sobie czasami mysle, ze polecimy dalej dopiero wtedy, kiedy zrozumiemy po co to robimy. nie chodzi o to zeby, rzecz jasna, ucinac sobie skrzydla; chodzi o to, zebysmy, kiedy juz zrozumiemy cel tej podrozy, mieli przynajmniej czesc materialow, ktore beda nam potrzebne.
jest XXI wiek i dopiero teraz z wolna zdajemy sobie sprawe z tego, ze caly ten chaotyczny sposob na zalatwianie spraw, ktorych nie pojmujemy, ma na nas coraz wiekszy wplyw. na orbicie mamy smietnik (zobacz czasem na mapy przelatujacych nad toba satelitow - upewnij sie, ze ogladasz wszystkie, lacznie z nieaktywnymi i zniszczonymi), loty tego rodzaju nie przynosza nam zbyt wielu cennych zasobow, jedynie informacje.. niestety w miare postepu czasu rozumiemy, ze coraz to inne informacje sa dla nas istotne.. i w kolko wysylamy kolejne sondy do analyzowania innych rzeczy. jedyny klopot jest taki, ze o ile informacje latwo powielic, o tyle zasoby fizyczne (sprzet, paliwo) dosc trudno... i chyba tylko o to chodzi :).
co sie tyczy wygladu wahadlowcow.. nie ma potrzeby robienia nowych designow.. na dobra sprawe lecialo ich raptem kilkanascie.. to telefony komorkowe ;-) tych drugich do tej pory sprzedalo sie do tej pory blisko kilkanascie rzedow wielkosci razy wiecej...