wtorek, 24 lipca 2007

Kolejna hucpa...

... związana z żałobą narodową...

Piszę, że to kolejna, bo już w zeszłym roku wypowiadałem się w podobnym tonie: Halemba - Żałoba Narodowa. Wtedy nie była to zbyt popularna opinia, ale było widać grupę która ma dosyć. Dziś jest to o wiele bardziej widoczne. Chyba to jest najlepszy wskaźnik rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, które nie daje sobie wciskać kitu mediom nastawionym tylko na zysk. Kilka przykładów:TVP

TVP1 zmiany do ramówki wprowadziła już w niedzielę popołudniu. Widzowie zamiast komedii "Czy leci z nami pilot" mogli obejrzeć film "Sami dla siebie". Z kolei TVP2 nie pokazała programów "Kabaretowa scena Dwójki - M jak majówka" i "Hity na czasie".

Jak informuje centrum prasowe TVP, zmiany programowe na antenach publicznej telewizji będą obowiązywać do środy włącznie. Od 23 lipca programy TVP emitowane są z czarnym logo.

Kierownictwo TVP podjęło także decyzję o znacznym ograniczeniu emisji reklam podczas żałoby narodowej.


Polsat


- Ze względu na żałobę narodową telewizja Polsat zrezygnowała z emitowania pozycji komediowych, takich jak: "Miodowe lata", "Benny Hill", "Daleko od noszy", "I kto tu rządzi". Zamiast nich nadawane są filmy fabularne - mówi nam Monika Polewska z biura prasowego stacji.


TVN

Grupa TVN już w niedzielę wieczorem zmieniła ramówkę swoich kanałów. Do środy kanały koncernu nie będzie emitował seriali komediowych, programów rozrywkowych, satyrycznych czy audycji interaktywnych typu call tv. - Zostaną one zastąpione filmami fabularnymi i serialami - informuje TVN.

TVN w związku z żałobą odwołał poniedziałkowy i wtorkowy koncert na sopockim Molo. Występy zaplanowane na pierwszy z nich odbędą się w połowie sierpnia. Z kolei Enrique Iglesias, który miał zagrać na Molo we wtorek, zadeklarował wstępnie, że wystąpi w trakcie drugiego dnia Sopot Festival, czyli 2 września.


RMF FM

RMF FM do środy włącznie emitować będzie stonowaną muzykę. Z ramówki rozgłośni na czas żałoby został zdjęty główny wakacyjny konkurs "Zabierz Dodzie Mini", a także program "Poplista" Dariusza Maciborka i spoty autopromocyjne.


Radio Zet

Radio Zet już w niedzielę zmieniło muzykę na bardziej stonowaną. - W związku z ogłoszoną żałobą narodową na antenie Radia Zet nie będzie programu "Zet Dance", spotów autopromocyjnych, oraz konkursu "Kostka Rubika" - tłumaczy nam Katarzyna Brzezińska, rzecznik prasowy rozgłośni. Jednak reklamy będą emitowane normalnie.

Źródło i więcej na MediaRun.pl

To powyżej to tylko wycinek ogólno narodowej histerii z jednej strony napędzaniej przez media, a z drugiej strony napędzanej przez polityków, no bo przecież dużo lepiej wygląda prezydent w czarnym garniturze, niż w majtkach na plaży, więc takie wydarzenia są eksploatowane do granic możliwości. Na tragedii polaków ugrywają sobie publicity zarówno prezydent Polski jak i Francji. Więcej na Blogu JKM.

Mało tego, rząd sięga po nasze pieniądze, ja doskonale rozumiem, że to jest tragedia, śmierć zawsze jest tragedią, ale czy rząd da mojej rodzinie jakąś grubszą kasę z powodu mojej śmierci? Wątpie... I nie jestem odosobniony w tym uczuciu. Osobiście dużo bardziej rozumiem wspieranie ludzi którzy pod Częstochową stracili prawie wszystko podczas trąby powietrznej... No ale tak, premier czy prezydent dają kasę, przecież ich to nic nie kosztuje, a ludzie zobaczą jacy to oni nie są dobrzy... Więcej w felietonie cliqsx na Interia360

Mnie już nie chce się strzępić języka po raz kolejny. W zasadzie wystarczyłoby, żebym skopiował poprzedniego posta i tylko pozmieniał szczegóły... Zamiast górników mamy pielgrzymów, zamiast Halemby Drogę Napoleona...

Jeśli, szanowni czytelnicy chcecie poznać moją opinię na ten temat, to w zasadzie polecam oprócz powyżej wymienionych tekstów jeszcze dwa:


"Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!"
na Matka-Kurka.net

oraz

"Idiotyzm narodowej żałoby" Marka Kosińskiego

Niniejszym składam szczere kondolencje rodzinom ofiar tego wypadku, jak również wszystkich pozostałych wypadków, które miały miejsce w Polsce i na świecie....


Chciałem jeszcze coś napisać, ale się powstrzymam, bo bym przegiął...

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Też dostrzegłam takie 'sceptyczne grupy', chociaż na początku (vide Halemba) się oburzałam, że nie współczują, że koncentrują się na jakichś pomniejszych głupotach zamiast wspólnie z Narodem chylić głowy.
Przeszło mi, na szczęście.
I dobrze, że o tym piszesz, bo może kolejny ktoś przejrzy tę szopkę..?

antygon pisze...

Mam taką nadzieję, bo mnie krew zalewa jak widzę puste gesty polityków i praktycznie zupełny brak działania... Zastanawiam się czy oni robią cokolwiek poza odstawianiem nieustającej szopki... A jeśli chodzi o komentarze polityczne, to ostatnio trafiłem na genialny filmik, mógłbym go w kółko oglądać, jest dosyć wulgarny, ale co tam ;-)

Upadek